12 ülkeye Bakanlık tarafınca tapu temsilcilikleri açılacağı şeklindeki haberlere Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından cevap verildi. Evet kurum, inşaat sektörünün yurt dışında açılacağı doğru…

Murat Kurum, ülkemizin hem müteahhitlik hem de inşaat malzeme sektöründe ciddi aşamada olduğunu ifade ederek, bu sektörün yurt dışına açılması gerektiğini söyledi. AA’da yer alan haberlerde ise, birçok inceleme için Kayseri’ye gelen Kurum’un Valiliği ziyaret ettiği de öğrenildi. Kayseri Vali’si Şehmus Günaydın tarafınca ağırlanan Bakan Kurum, Valilik Şeref Defteri’ni imzaladı. Bu ziyaretin ardından ise röportaj yapan Bakan Kurum, Kayseri’de çalışmaların devam ettiği kentsel dönüşüm projelerini de yerinde göreceğini dile getirdi.

Bakan Kurum,”Vatandaşlarımız mağdur olmayacak” dedi!

Kayseri’de hayata geçirilmiş projeler hakkında bir açıklama yapan Bakan Kurum, Marka şehirler projesi bakımınca sur içinde yer alan kentsel yenileme alanı ilan etti ve üç rezerv alanın belirlendiğini söyledi. Bunların yanı sıra vatandaşların mağdur olmayacağını, 2023 yılında 280 bin metrekale alanda bu dönüşümün sağlanacağını söyledi.

Kayseri’de 7 milyar TL yatırım söz konusu!

Şimdiye dek 7 milyar TL‘lik bir yatırımın yapıldığını söyleyen Bakan Kurum, henüz daha devam eden yatırımların ise bugün 420 milyon TL‘yi bulduğunu belirtti.

12 ülkeye temsilcilik hakkında soruları yanıtladı!

Tapu genel müdürlüğünce 12 ülkede olmak üzere temsilcilikler açılacak. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarla beraber yabancı ülke vatandaşları ülkemizden gayrimenkul almak istediklerinde temsilcilerimiz işlemleri gerçekleştirecek. Böylelikle söylentilerin doğruluğu belli oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz