Çocuklarımız evlerimizin duvarlarına resim yapmayı sever ve bir hayli uyarmamıza rağmen kalem ellerine geçtiği anlarda duvarlar, mobilyalar, halılar baştan sona boyanır. Durum böyle olunca kalem lekesi veya mürekkep lekeleri sizin korkulu rüyanız olabilir. Peki bu lekeler nasıl çıkarılır? İşte detaylar…

Giyim ve duvarda mürekkep lekesi

Giyim konusunda mürekkep lekesi bulaştıysa eğer, leke çıkarıcıları kullanabilirsiniz. Lekelerin üzerine leke çıkarıcıyı dökün ve belli bir süre bekleyin daha sonra ise durulayın. Leke çıkana kadar bu işlemi tekrarlayabilir ve leke çıkmadığı taktirde, süt ile çıkarmayı tercih ediniz. Bunun için ise biraz sütü bir kaba dökün ve giysilerinizin lekeli kısmını oraya batırın. Bir gece boyunca bekleyin. Ardından diş fırçasıyla lekeyi fırçalayın. Daha sonra makineye atarsanız leke çıkmış olacaktır.

Duvarlarınızda yer alan kalem yada mürekkep lekelerini bu iki yöntem ile deneyerek çıkarabilirsiniz. Bunun yanı sıra ise duvarlarınıza saç spreyi sıkın ve ıslakken duvarınızı silin. Hatta diş macununu leke üzerine sıkıp, eski fırçasıyla iyice ovun leke çıkacaktır.

Mobilya kalem ve mürekkep lekeleri

Eğer mobilyalarınız kalem yada mürekkep lekesine maruz kaldıysa, süt yöntemini yukarıda anlattığımız gibi denemenizde fayda olacaktır. Bir bezi süt ile ıslatın ve lekeyi o bezle ovmaya başlayın. Lekeler çıkacaktır. Bu yöntemleri deneyerek lekelerinizi çıkarabilirsiniz.

Not: Alkol kullanmak bazen mobilyaların kumaşlarında renk açabilir dikkat etmenizde fayda olacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz