Müstakil Ev İlanınızın Dikkat Çekmesi İçin Gerekli Anahtar Kelimeler!

Gayrimenkullerin ilanı verilirken, olumlu bir dil kullanmak müşterilerin dikkatini daha fazla çekecektir. Doğru kelimeleri seçerek, ciddi müşterilerin ilgi odağı olup, satışı hızlandırabilirsiniz.

Müstakil evlerin ilanını hazırlarken evin dikkat çeken tüm fiziki özelliklerini, evin önemli yerlere uzaklığını, konumunu ve diğer tüm olumlu yönlerini belirten kelimeleri doğru bir şekilde seçerseniz, müşterileri o evi satın almaya teşvik etmiş olursunuz. Bazı anahtar kelimeler var ki, müşterilerde en olumlu etkiyi bırakmanızı sağlayabilir.

Evin Hangi Yöntemle Isındığını Belirtin

Müstakil ev satın almak isteyenlerin aklına gelen ilk sorun ısınmadır. Evler site içerisinde bulunmadığı için, genel olarak merkezi ısıtma sistemi değil de, bireysel ısıtma sistemleri kullanılıyor. Evi satın almak isteyenler için oldukça önemli bir etken olan ısınma türünü, ilanın başlığında “doğal gaz sobalı”, “kaloriferli müstakil ev” gibi şekillerde belirtmeniz faydanıza olacaktır.

Evin Olumlu Yönlerine Dikkat Çekin

Müstakil evlerin kesinlikle en büyük avantajı, kalabalıktan uzak, doğal, sakin ve sessiz bir yaşam sunmasıdır. İlanlarınızda bu hususlara yer vermeniz kesinlikle alıcı için olumlu bir etki bırakacaktır. Evin bahçesi, manzarası gibi özelliklerini “manzaralı müstakil ev”, “bahçeli müstakil ev”, “doğayla iç içe” gibi şekillerde belirtmelisiniz.

Alanı ve Oda Sayısını Belirtin

Evi satın almak isteyenler için büyüklüğünü ve oda sayısını paylaşmalısınız ki akıllarında bir fikir oluşsun. Başlıkta “160 metrekare”, “4+1 müstakil ev” şeklinde kısa bir şekilde belirtmeniz yeterli ve faydalı olacaktır.

Konumunu Açıklayıcı Bir Şekilde Yazın

Evinizin tercih edilmesi için, avantajlı olduğu uzaklıktaki bölgeleri belirtin. Alışveriş merkezlerine, okullara, hastaneye, toplu ulaşımlara yakın evler her zaman ön plandadır. İlanın başlığında bunu “merkezi”, “okula ve hastaneye yakın” gibi şekillerde belirtebilirsiniz.

Evin Uygun Fiyatlı Olduğunu Düşündürün 

İlan hazırlanırken müşterilerde evin ucuz olduğu algısını yaratmak için “kelepir müstakil ev”, “acil ihtiyaçtan satılık” gibi tanımlar genellikle kullanılır. Ve gayet de doğru bir kullanım. Siz de bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde belirtmek koşuluyla bu gibi yöntemlerle müşterilerde olumlu bir etki bırakabilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz