Müteahhit Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar!

Kentse dönüşüm çalışmaları, 2014 yılından bu yana, riskli olan binaların yıkılması ve yerine yenilerinin inşa edilmesi şeklinde son hızda devam ediyor. Son günlerde gündemde olan büyük deprem riskinin de etkisi de belediyeleri harekete geçirmeye yetiyor. Olası büyük bir deprem sonucunda nüfusun %95’inin hasar alacak olması beklenirken, bunun önüne geçebilmek için 6.5 milyon konutun kentsel dönüşüm projeleri kapsamındaki çalışmalarla yenilenmesi gerekiyor.

Çukurova Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Son, deprem riskini de göz önünde bulundurarak, kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlandırılması gerektiğini, hızlandırılan çalışmalarında büyük bir dikkat ve özenle yapılması gerektiğini belirtti. Arsa sahiplerinin, müteahhit seçimlerinde dikkat etmesi gereken noktalarda da birtakım tavsiyelerde bulundu.
Kentsel dönüşüm çalışmasında müteahhidi araştırırken referanslarına dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Tamer Son,

“Kentsel dönüşüm kapsamında anlaşma sağlanacak müteahhit firmanın geçmiş projelerini mümkünse yerinde görerek inşaat kalitesini incelemek, taahhütlerini yerine getirip getirmediğine, projelerini zamanında teslim edip etmediğine ve projelerin prim oranına bakmak oldukça önemli. Deneyimli ekibiyle üst düzey mühendislik hizmeti veren, mimari projelerini en ince detayına kadar büyük bir titizlikle geliştiren, şantiyesinden inşaat malzemelerine kadar her kalemde standartlara uygun hareket eden, ileri inşaat teknolojilerini kullanan kurumsal firmaları tercih etmek her noktada kazanç sağlar” şeklinde açıklamada bulundu.

Ayrıca söz konusu çalışmalar sırasında, çözüme odaklı hareket edilmesi ve fırsat peşinde olunmaması gerektiğinin de altını çizen Tamer Son’un sözleri, “Bu süreçte konut odaklı projeler yerine yaşam odaklı projeler yaygınlaşmalı. İçinde yaşamaktan keyif alınabilecek, hayatı kolaylaştıran, bireylere bir değer sunan, en ince detayına kadar bütüncül bir yaklaşımla planlanmış, kentin kimliğine ve ihtiyaçlarına uygun, kaliteli projelerin sayısı arttıkça kentlerimiz çok daha yaşanabilir ve gelecek nesillere gönül rahatlığıyla emanet edebileceğimiz yaşam alanları olacak” şeklinde oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz