Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, ‘Gündem Buluşmaları’ toplantısında yaptığı açıklamalar ile müteahhitlerin, konutları ke

Müteahhitler Konutları Çalışanlarına Satıyor
Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, ‘Gündem Buluşmaları’ toplantısında yaptığı açıklamalar ile müteahhitlerin, konutları kendi çalışanları satıp, inşaatı bitirmeye çalıştıklarını belirtti.
Emlak İlanları İlk Kez Bu Kadar Fazla
İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, İMSAD Başkan Vekili Oktay Alptekin moderatörlüğünde gerçekleşen ‘Gündem Buluşmaları’ toplantısında, yeni bina yapımının oldukça yoğun olduğunu fakat aynı zamanda emlak ilanlarının da çok fazla olduğunu,  “Bol miktarda yeni bina yapımına şahidiz ama çok ilginç, satılık emlak… Ben bu kadar tabelaya ilk defa rastlıyorum. Doğru mu bilemiyorum. Yap-sat modeli dediğimiz tek inşaatlarda müteahhitler dairelerin satışlarını kendi elemanları üzerine yapıp kağıt üzerinde, kredi alarak inşaatları bitirme gayretinde” sözleri ile belirtti.
Katar Krizi Endişe Yaratıyor
Ferdi Erdoğan, Katar krizinin inşaat sektörü ve diğer sektörlerde bazı sıkıntılara yol açmasından endişelendiklerini, Katar ile aramızın iyi olduğunu fakat ülke ile sorun yaşayan ülkeler ile de iş içerisinde olduklarını şu sözleri ile açıkladı; “Rusya’yla krizi çözdük, bu sefer de Katar krizi geldi. Katar bizim için önemli, bir sürü işimiz var gerek inşaat sektöründe gerekse diğer sektörlerde. Ama Katar ile arası bozulanlarla da bizim çok ciddi işimiz var. Dolayısıyla bu da bizim yurtdışı müteahhitlik sektörümüzü ve buradaki işlerimizi etkileyecek; endişemiz yüksek”
İşsizlikte Üçüncü Sıradayız
OECD ülkeleri arasında işsizlikte üçüncü sırada yer aldığımızı ve 6,5 milyon civarında işsiz bulunduğunu belirten Ferdi Erdoğan’ın sözleri, Bir numarada Yunanistan var yüzde 23 ile, yüzde 15 ile İspanya var. Biz yüzde 11-12 bandındayız. Bizden sonra İtalya ve Portekiz var. Akdeniz kuşağındaki bütün ülkelerde bir işsizlik krizi hala devam ediyor. Bizim kayıtlı kayıtsız 6,5 milyon civarında işsizimiz var” şeklinde devam etti.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.