Şimdi Al Ocak 2019’da Ödemeye Başla Konut Kampanyası!

Konut satışlarını hızlandırmak, konut stokunu azaltmak ve satış grafiklerini daha iyi bir noktaya taşımak isteyen inşaatçılar yeni kampanyalara tüm hızı ile devam ediyor. Daha önce markalı konut projeleri için faizsiz konut kredisi atağı gerçekleştiren inşaat sektörünün büyük oyuncuları şimdi de “şimdi al Ocak 2019’da öde” kredi kampanyası ile vatandaşı ev sahibi yapmaya devam edecek gibi görünüyor.

Peşinatı Olmayana Kolaylık Sağlanacak

Düzenlenen yeni kampanya kapsamında yeterli miktarda peşinatı olmayan kişilere de çeşitli kolaylıklar sağlanacak. Eskiden konut kredisinde yüzde 20 olarak tahsil edilen peşinat miktarı yüzde 5 seviyesine çekilecek. Kalan yüzde 15’lik kısım ise tüketicinin belirleyeceği tarihlerde tahsil edilecek. Yüklenici firmalar kendi kampanyalarını kendileri düzenleyecek ve tüm inisiyatifi üzerlerine alacaklar. Her firma kendi belirlediği koşullar doğrultusunda müşterilerine cazip seçenekler sunmaya çalışacak.

Ödemeler 2019 Yılına Ertelenecek

Peşin konut alımlarında peşin ödeme indirimi yapılırken taksitli alımlarda ise kredi ödemeleri Ocak 2019 tarihine ertelenecek. 15 Eylül tarihi ile başlayacak olan kampanya kısa sürecek ve 15 Kasım tarihinde sona erecek. Bankalar ile yapılan müzakerelerde şu anda kampanyaya Vakıfbank, Akbank, Finansbank ve Yapı Kredi Bankası’nın destek vermeyi kabul ettikleri açıklandı. Diğer bankalar ile de görüşmeler devam ederken ertelemeli konut kredisi kullanmak isteyen kişiler bankanın uygulamış olduğu konut kredisi faiz oranları üzerinden kredi kullanarak yeni evini satın alma fırsatı elde etmiş olacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz