Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Feyzullah Yetgin ve yeni yönetim kurulu ile yapılan basın toplantısındaki açıklamalarda GYODER’in yeni s

Kat Karşılığı Gidiyor Bedel Karşılığı Geliyor
Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Feyzullah Yetgin ve yeni yönetim kurulu ile yapılan basın toplantısındaki açıklamalarda GYODER’in yeni stratejileri açıklandı.
Müteahhide Fazladan Kat Verilmeyecek
GYODER Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Gürsel Öngören, kentsel dönüşüm çalışmalarında kat karşılığının kalkacağını ve yerine bedel karşılığının geleceğini, böylece müteahhitlere fazladan kat verilmeyeceğini şu sözleri ile açıkladı;  “Çalışmaları süren yönetmelikle artık kentsel dönüşüm kat karşılığı yerine bedel karşılığı ile yapılacağı bir vizyon sunulacak. Böylelikle müteahhide fazladan kat verilmeyecek. Bunun için ilk etapta 75 milyar liralık bir kaynak aktarılacak. Böylelikle müteahhidin sadece mesleğini yerine getireceği bu sistemde mahalle bazında kentsel dönüşüm olacağı için muhtarlar bu süreçte aktif rol oynayacak”
Planlı Alanlar Tip Yönetmeliğinin Devam Etmesi İsteniyor
Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Feyzullah Yetgin, yaptığı açıklamalarda 31 Haziran itibariyle uygulamaya geçecek olan yönetmeliğin devam etmesinin talep edildiğini ve bu talebin Çevre ve Şehircilik Bakanına iletildiğini,  “Yönetmelikte kat alanı dışında kalan balkonlar, çatılar, merdiven boşlukların emsale dahil edilmemesi devam edecek. Şehrin daha yatay alanda gelişmesi için taban alanında genişleme olacak. Böylece genel olarak imar yönetmeliğinde var olan sistemin devam edeceği yönünde bir beklentimiz oluştu” sözleri ile açıkladı.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.