Müteahhitlerin Beklediği Haber Geldi!

 

Uzun dönemlerden berri müteahhitlerin beklediği haber gelmiş olup, nihayetinde bekledikleri düzenleme yürürlüğe girdi. Gelen düzenlemeye göre artık Kamu ihaleleri üzerinde yapılan sözleşmelerin fesih şartları değişmiş olup, Toplu Konut Kanunu göze alındığında ise bulundukları durumu göz önünde bulundurarak, sözleşme fesh edilebilecek.

Yaşanan ekonomik kriz müteahhitlerin korkulu rüyası haline gelirken, müteahhitlerin beklediği düzenleme çıkarak, müteahhitler sözleşme fesih şartlarının değişmesi konusunda mutlulukları gözler önüne serilirken, yaşanılan ekonomik durum nedeni ile sözleşmelerini fesh etmek isteyen kişiler için gün doğdu. Çıkan sözleşme feshi kanuna göre kesin ve ek teminatlar gelir kaydedilecek olup, sözleşme fesih edilerek hesabı genel hükümlere göre tasfiye edilecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz