Mutfak Halısı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ev dekorasyonunun en önemli parçalarından biri olan halılar en az görsellik kadar serildiği ortamdaki sıcaklığın korunmasında da önemli bir rol üstleniyorlar. Ancak halının kullanılacağı alana özel olarak seçilmesi gerekiyor. Özellikle de mutfak halısı seçimlerinde daha dikkatli olunması gerekiyor. Peki, mutfak halısı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Halının Cinsine Mutlaka Dikkat Edin 

Günümüzde halı markalarının son derece fazla seçenek sunması halı almak isteyen kişilerin de kararsız kalmalarına neden oluyor. Mutfakta sürekli olarak yemek tüketilmesi nedeniyle mutfak halısı almak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan biride halı tüy yüksekliği olarak öne çıkıyor. Mutfakta içerisine kırıntı birikerek temizlenmesini zorlaştıracak uzun tüylü halı modelleri yerine sık ve kısa tüylü halı modellerinin tercih edilmesi öneriliyor. Yine buna ek olarak süpürme ve silme işlemlerinin son derece zor olduğu kabartmalı halı modellerinin de mutfaklarda tercih edilmemesi gerekiyor.

Kolay Temizlenen Halılara Yönelin 

Ne yazık ki mutfak halıları lekelere karşı daha korumasız oluyor. Yemek yapıldığı ve tüketildiği için leke riski daha yüksek olan mutfak halıları bu nedenle mutlaka kolay temizlenme özelliğine sahip olmalıdır. Daha pahalı fiyatlara satılmasına rağmen klasik yün halılar diğer halı türlerine göre en kolay temizlenen halılar olduğu için mutlaka tercih edilmesi gereken mutfak halıları olarak öne çıkıyor. Buna ek olarak naylon ip karışımları kullanılarak imal edilen halılarda kolay temizlenme özelliğine sahip.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz