Mutlu müşteriler emlak danışmanlarına çok fazla kazandıracağı için bugün sizlere mutlu müşterilerinizin olması için bazı önemli detaylardan bahsedeceğiz.

Gayrimenkul danışmanlarına her gün birçok vatandaş ihtiyaçlarından dolayı gelmekte. Kurmuş oldukları danışman ve vatandaş arasında ki iletişim ne kadar iyi olursa, satın alma veya kiralama oranı da o kadar fazla olacaktır.

İletişim gücünüzü mutlaka kullanın!

Gayrimenkul danışmanlarının mutlaka vatandaşlar ile çok sıkı bir iletişim kurması ve beklenti ile isteklerini karşılaması gerekiyor. Her müşteriye farklı iletişim dilini kullanın. Doğru sorular sorun ve ne istediklerini öğrenin. Müşterilerin beklentilerini karşılamak için doğru taşınmazları önerin.

Birçok iletişim kanalını tercih edebilirsiniz!

Müşteriler ile birçok iletişim kanalından yürüyebilirsiniz. Ancak burada kanalları çok iyi bilmeli ve doğru adım atmalısınız. Buna yönelik mülk satışı yada nasıl bir müşterinin geldiğini mutlaka gözlemleyin.

Müşterinizi çok iyi dinleyin!

Müşterileriniz konuşurken gözlerinin içerisine bakın ve odaklanın. Müşteriler iyi dinlendikleri zaman güven duyar ve kararları daha ağır basar. Çok uzun bir zamandır danışmansanız eğer, müşterilerinizin ne şekilde ev istediğini hemen anlayabilirsiniz.

Müşterilerinizi analiz edin!

Çok iyi bir dinleyici olduktan hemen sonra tecrübelerinizi yansıtın. Ev arayışında çok fazla ev göstermek kararsızlığı doğurur ve süreyi uzatır. Daha sonra bir teklif işi bozabilir. En az 2 en fazla 3 ev gösterin ve kişiye baskı yapmadan size bu daha uygun, sizin gibi istekleri olan aileler bunları tercih ediyor ve geri bildirimleri olumlu olduğunu dile getirin.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz