Nasıl Tapu Müdürü Olunur?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değiştirme Yönetmeliği 26 Mart 2014 tarihine yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Bu tarihten sonra kurumda yapılacak olan müdür atamaları için uygulanacak olan kriterler de değiştirilmişti. Peki, nasıl tapu müdürü nasıl olunur?

10 Yıl Hizmeti Olmayan Müdür Olamayacak

Bir şekilde torpille tapu müdürlüğü görevine deneyimsiz kişilerin gelmesini engellemek adına yeni yönetmelikte 10 yıl hizmet süresi olmayan kişilerin kesinlikle müdür olmalarının önü kapatılmış oldu. Buna ek olarak aşağıda yer alan kriterlere sahip olmayan kişilerin de tapu müdürü ataması yapılamayacak.

Kadastro Müdürü Olarak Atanabilmek İçin Neler Gerekiyor?

  • Üniversitede yer alan harita, harita kadastro, jeodezi ve fotogrametri, geomatik mühendisliği bölümlerinden mezun olmak ya da lisans düzeyinde eğitim veren 4 yıllık üniversiteleri bitirmek.
  • Kontrol mühendisi olarak ya da farklı mühendislik pozisyonlarda en az 2 yıllık iş deneyiminin bulunması,

Tapu Müdürü Olarak Atanabilmek İçin Neler Gerekiyor?

  • Bu alanda en az 10 yıllık hizmet süresine sahip olmak,
  • Tapu sicil müdür yardımcısı pozisyonunda en az 2 yıl kadrolu olarak çalışmak,
  • Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun olmak şartları aranmaktadır.

Bu şartları taşıyan kişilerin iş başvurusu için açılan pozisyonları kurumun internet sitesi üzerinden verilen ilanlar üzerinden takip etmeleri yeterlidir. İlanlara belirlenen süreler içerisinde başvuruda bulunarak alım için şansınızı deneyebilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz