Natamam Bina Nedir?

 

Natamam, kelime anlamı olarak bitmemiş demek olup, natamam inşaat sektöründe kullanılan bir terimdir. İnşaat sektöründe natamam bina nedir konusu bilmeyenler için merak edilirken, biz sizlere bu konu hakkında detaylı bilgiyi vereceğiz. Aynı zaman da natamam bina kredisi gibi konular hakkında da bilgilere verecek olup, bu şekilde bilgi alabilirsiniz.

 

Natamam Bina Ne Demek?

 

Natamam bina ne demek konusunda yukarıda belirttiğimiz üzere bitmemiş kelime anlamı ile birleştirildiğinde bitmemiş bina, yani inşaat halinde olan bina olarak bilinmektedir. Natamam bina oturum hale getirilmemiş binalar için inşaat sektöründe kullanılan bir terimdir. Natamam bina tapuda da geçerli bir terim olup, inşaat tamamlandıktan sonra mesken alınarak natamam bina teriminden çıkmaktadır.

 

Natamam Bina Ev Kredisi

 

Bankalar natamam binalar için de kredi vermekte olup, inşaat halinde olan binaların tamamlanması, bitmesi ve ev olarak oturum haline hazır şekle gelmesi için kredi vermektedir. Bu kredi ise natamam bina ev kredisi olarak bilinmektedir. Her banka natamam bina için farklı kredi imkanı ve şartları sunmakta olup, bazı bankalar inşaatın yüzde 70 ile yüzde 80 aralığında tamamlanması durumunda bu kredi vermektedir. bankalar ekspertiz göndermekte olup, bu şekilde binanın bitme durumunu hesaplayarak kredinin verilecek tutarı belirlemektedir.

 

Natamam Bina Kredisi Kullanmak İçin Şartlar

 

Natamam bina kredisi kullanmak için gerekli şartlar inşaat seviyesinin yüzde 50’ye ulaşmış olması, evin yapım durumuna göre yüzde 75’i kadar kredi vermekte olup, 120 ay vade imkanı ile yararlanma, son olarak da yapılan ev ipotek altına alınmadır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz