Son dönemlerde Türkiye’de adını sıkça duyurmaya başlayan NEF yeni bir ortaklık anlaşması ile yeniden gündeme geldi. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile NEF arasında yapılan görüşme

NEF İle Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Ortak Oldu 
Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile NEF arasında sürpriz bir ortaklık gelişti. İşte detaylar. 
Son dönemlerde Türkiye’de adını sıkça duyurmaya başlayan NEF yeni bir ortaklık anlaşması ile yeniden gündeme geldi. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile NEF arasında yapılan görüşmelerde olumlu sonucun alındığı belirtilirken, gayrimenkul ortaklığı ile iki marka Türkiye’de ortak konutlar yapacak. 

5 Yıllık Ortaklık Kurulacak 
Yapılan açıklamalarda ortaklık kapsamında 5 yıllık bir sürecin öngörüldüğü ve bu beş yıllık süreç içerisinde 5 bin konutun yapılacağı ifade edildi. Bu durum özellikle Türkiye’deki emlak sektöründe de büyük bir sürpriz etki yaptı. Yapılacak 5 bin konut özellikle ortaklık kapsamında yükseleceği için oldukça dikkat çekmiş durumda. 
Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası daha önce 65 farklı ülkenin de ortağı olarak dikkat çekmiş ve farklı ülkelerde projelerde ortak olarak yer almıştı. Türkiye’de de NEF ile anlaşma imzalayarak bu konuda etkin olarak pazarda yer almayı hedefleyen Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, konut üretimlerinde hızlı bir süreç öngörüyor. 
Yapılan imza töreninde İki taraftan da üst yöneticiler toplantıda bulunurken iş birliğinin amacı ve hedefler aktarıldı. Kentsel dönüşüm ve daha yeşil standartları yaygınlaştırmak amacıyla 2 kurumun ortaklık için şartları uygun bulduğu ve önümüzdeki günlerde yapılacak çalışmalar ile birlikte projenin start alacağı ifade edildi. İki taraftan da 60 milyon dolarlık bir katkının sağlanacağı ifade edilirken, orta sınıfa yönelik olarak kentsel dönüşüme odaklanılacağı ve Türkiye’deki kentsel dönüşümün de bu yeni projeler ile birlikte hızlanacağı ifade edildi. 
Yatırımlar Artacak
Özellikle farklı yatırımlar ve katkılar ile birlikte 5 yıllık süre içerisinde 600 milyon dolarlık bir katkının elde edilmesi bekleniyor. Yapılan açıklamalarda özellikle Türkiye’deki emlak sektörüne yönelik çok önemli projelerin şimdiden hazır olduğu da görülürken özellikle kentsel dönüşümde çok kritik bir aşamada olan Türkiye’de böyle projelerin gelişmesi emlak sektöründe de olumlu karşılandı. 
Ortaklık ve hedefler ile ilgili tüm detaylar kapsamlı bir şekilde açıklanırken bu konuda ortaklığın duyurulması aynı zamanda NEF’in Türkiye pazarında da daha etkin bir hale gelmesini sağladı. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.