İlk defa evi olacak yada kiralayacak kişilerin aslında her zaman hayalindeki evin, istediği yerde olması önem taşımaktadır. Sizlerde bunu gerçekleştirip, gerçekleştiremeyeceğinizi basit bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Satılık yada kiralık evin yer aldığı konum oldukça fazla önem taşımaktadır. Sonuçta evin ulaşım ve hastane hatta okul gibi yerlere yakın olması sizin işlerinizi dahada kolaylaştırırken, yatırım konusunda da rahatlatacaktır.

Sizlerinde nerede yaşamanıza karar vermeden önce kendinize sormanız gereken sorular neler?

1) İşe yakın mı?

Mutlaka bu soruyu kendinize sorun. Evinizin iş yerine yakın olması sizi çok fazla rahatlatacaktır. Açıkçası büyükşehirlerde yer alan trafik sorununun önüne yürüyerek geçebilirsiniz. Bu bakımdan iş yerine olan uzaklık mutlaka sizi bir sıfır öne çıkaracaktır. Amaç işe gidiş dönüş süresini en aza indirmek.

2) Sosyal yaşamım nerede?

Herkes için ev seçimi farklılık gösterebilir. Ancak sosyal yaşam sakinliği ön sırada olmalıdır. Sizlerde evden dışarı çıkmayanlardansanız, şehrin merkezinde olmasanız manzarayı izleyerek bu adımı geçebilirsiniz. Ancak sinema tiyatro gibi aktiviteleriniz varsa AVM’lere yakın olmak zorundasınız.

3) Fiyatı bütçeme uygun mu?

Geldik aslında en önemli kısma. Bütçemize uygun mu? Evin nerede olduğunu ve sosyal yaşama yakınlık uzaklık bölümlerini geçtik. Her ay kazandığımız para ve harcadığımız para buraya müsait mi? Burada oturabilir miyiz? Hesabı kendiniz yapın ve uzun vadeli bir karar vermeyi asla unutmayın.

Son karar sizin asla unutmayın!

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz