Neufert Sözlük Nedir?

Son dönemde kullanımı oldukça yaygınlaşan Neufert Sözlüğü aslında NEUFERT Yapı Tasarım Kitabı için kullanılan bir kısaltmadır. Bu kitap içerisinde mekanlar arası ilişkiler ile ilgili şartnameler, bina, ekipman ve tesisat boyutları gibi sektörü ilgilendiren çok sayıda önemli bilgi yer almaktadır.

Planungs AG Neufert Mittmann Graf ve Peter Neufert ortaklığı ile geliştirilmiştir ve içerisinde son derece büyük öneme sahip olan 6 bin 200 adet tablo içermektedir. Weimar Devlet İnşaat Yüksek Okulu içerisinde verilen derslerden elde edilen ders notları kullanılarak oluşturulan kitap yapı planlanması hususunda yol gösterici büyük bir kaynaktır. Bu nedenle son dönemde kullanımı oldukça yaygınlaşmış ve sektör içerisinde yol gösterici bir rehber kaynak olarak kabul edilmiştir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz