Normal Şartlarda Ne Zaman Emekli Olabilirim?

 

Çalışma hayatını sürdürmekte olan her kimse emeklilik hayalleri kurmakta olup, buna göre de gerekli olan prim, gün, yaş gibi hesaplamak istemektedir. Her çalışan kişi belli bir çalışma süresini doldurduktan sonra normal şartlarda ne zaman emekli olabilirim adı altında araştırmalar yapmaktadır. Bu durum tabi ki yasalara göre değişkenlik gösterdiği gibi her an çıkacak olan kanunlar da emeklilik olma şartlarını değiştirmektedir. Günümüzde emekli olmak için farklı prim hesaplamaları ve farklı şartlar bulunmaktadır. Buna göre ne zaman emekli olabilirim konusun da sizlere detaylı bilgileri vermek isteriz.

Emeklilik Zamanı Hesaplama

 

Emekli olmak isteyen kişiler için zaman konusu kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Emekli olmak için kişilerin emeklilik statüsü yani SSK, BAĞ-KUR, Emekli sandığı gibi kategoriler önemli olduğu gibi cinsiyeti de önem arz eden konular arasında yer almaktadır. Tabi ki emekli olmak için yaş da oldukça önemli konular arasında yer alıp, keza bununla ilgili kanunlar da bulunmaktadır. Emekli olmak isteyen bir kimsenin sigorta girişi de emekli olma zamanını etkileyen önemli faktörler arasında yer almaktadır. Bu detaylara göre emekli olma zamanı belirlendiği gibi bunları detaylı olarak öğrenmek ve ona göre net bir zaman dilimi elde etmek isteyen kişiler e-devlet üzerinden gerekli olan bilgilere ulaşmaları mümkün bir durumdur. Emeklilik zamanı hesaplama için kesinlikle yukarıdaki bilgilere ulaşmanız gerekmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz