Posta yazarı olan Tamer Heper “8 yıl önce dedesinden noter satışlı arsa alan ve psikiyatri raporu olan amcası ve halasından aldığı arsanın bozulabileceği” sorusuna yanıt verdi.

2012 yılında dedemden noter satışlı bir arsa aldığını ve psikiyatri doktor raporu olan bir beyfendinin ağzından anlatım sağlayacağız. Halasından aldığı arsanın bozulabileceğini merak eden okuyucumuzun sorusu cevaplandı.

Noter satışı ile alınan arsanın bozulup bozulmayacağını soruyor açıkçası bozulacak bir durum yok. Çünkü bu arsanın sahibi olmadı. Gayrimenkul sadece tapuda alınır ve satılır noterde alınmaz yada satılmaz. Bu bakımdan zaten arsayı satın almadığını belirteleim.

Defalarca sizlere belirttiğimiz bir konu vardı. Noterde yapılan satış yok. Satış vaadidir. Bu durumu sadece dede kendisine satış vaadinde bulunmuş olduğunu ve sözleşmesini okuması gerektiğini belirtmek isterim.

Dedenin hayatta olup olmadığını söylememiş bile. Çünkü dede hayatta ise bugünlerde diğer mirasşçı kesimin yapabileceği hiçbir şey yok. Dede ölmüşse amca ve halanın müdahalesi olabilir.

Yani dede yaşıyorsa çözüm kesin. Ancak dede yoksa hala ve amcalar bu işi bozmaya çalışabilirler.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz