Noter Sözleşmesi Nasıl İptal Edilir?

 

Çeşitli işlemlerin yapılabilmesi adına noter sözleşmesi yapılması çok yaygındır. Ancak farklı nedenlere bağlı olarak noter sözleşmesinin iptal edilmesi ihtiyacı doğabilmektedir. Peki, noter sözleşmesi nasıl iptal edilir?

 

Noter Sözleşmesi İptal Edilir Mi?

 

 

Noter sözleşmesinin iptal edilmesi sadece sözleşmenin üzerinde geçerli bir tarih bulunması halinde mümkün olabilmektedir. Bu tarihin geçmiş olmasına rağmen sözleşmede yer alan koşulların yerine getirilmemesi durumunda noterden yapılan sözleşmenin iptali için gerekli izin verilmektedir. Bunun haricinde ne yazık ki noter sözleşmesi iptali yapılamamaktadır.

 

Gayrimenkul Yatırımında Sözleşmenin Önemi 

 

 

Gayrimenkul yatırımı her geçen gün daha da fazla getiri sağlamaya devam ederken son çıkarılan yasalar bu getirinin günden güne artmasını sağlamaktadır. Yapılan son düzenlemeler ile beraber artık satıcılar alıcılara çok daha kolay bir şekilde ulaşırken satış işlemlerinin hızlanması al sat yaparak para kazanmayı tercih eden kişiler noter sözleşmesi düzenleyerek bu işlemleri daha da hızlı bir hale getirebilmektedir. Ancak sözleşme yapılırken son derece dikkatli davranılmalı, sözleşmenin iptali hususu da göz önünde bulundurularak ilgili koruyucu maddeler sözleşmeye yazılmalıdır. Yine yapılan bu tip sözleşmeler sayesinde kişinin elinde resmi bir belge bulunduğu için yaşanan anlaşmazlıkların çözümü yasal açıdan çok daha hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Noterler aracılığı ile yapılan bu tip sözleşmeler her iki tarafında haklarını belirlemekte olup her iki taraf içinde büyük önem taşımaktadır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1 YORUM


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz