Ocak 2017 İstanbul Konut Fiyatları 

Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul aynı zamanda emlak sektörü hakkında da referans olarak kabul edilen bir il olması nedeniyle emlak sektörü tarafından yakından takip ediliyor. İstanbul konut fiyatları endeksi de bu nedenle büyük bir önem taşıyor. İstanbul Ocak 2017 fiyatları incelendiğinde Ocak ayı sonu itibariyle bu ilimizdeki konut satış fiyatlarının ortalamasının 4 bin 491 lira seviyesine yükseldiği görülüyor.

İstanbul Kiralık Konut Fiyatları Sabit Kaldı 

Konut satış fiyatlarının artış göstermesine rağmen kiralık konut satışlarında ise fiyat ortalamasının sabit kaldığı görülüyor. Açıklanan verilere göre İstanbul kiralık konut fiyatları Ocak 2017 ortalamasının 21 Lira / M2 olduğu belirlenirken bundaki en büyük payın kiralık konut taleplerinde yaşanan azalma olduğu iddia ediliyor. Yine konut yatırımı yapmak isteyen kişiler için büyük önem taşıyan İstanbul konut amortisman süresi olarak ise 18 yıl açıklandı.

İstanbul’da Konut Fiyatlarının En Çok Yükseldiği 3 İl 

Konut fiyatlarının yükselme dereceleri temel alındığında konut fiyatlarının en çok yükseldiği ilk 3 il sıralamasında Şile yüzde 26 yükseliş ile birinci oldu. Yüzde 25 ile Üsküdar ve yüzde 20 ile Silivri ve Beykoz ilçeleri oldu. İstanbul Arnavutköy ilçesinde metrekare konut fiyatları yüzde 16 yıllık artış oranı ile 2 bin 192 lira oldu. Avcılar ilçesinde talep edilen ortalama metrekare fiyatları ise 2 bin 381 lira oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz