Ofis Düzeni ile İlgili Tavsiyeler

Gününün büyük bir kısmını ofis içinde geçirenler, kendi evlerinde sahip oldukları düzeni; ofis ortamında da devam ettirmek ister. Yoğun iş ortamı, darmadağın olan evraklar, susmak bilmeyen telefonlar ile dikkati dağılan kişi, birkaç ufak adımla birlikte ofis düzenini sağlayabilir. Böylece konsantrasyon ve verimlilikte artış gözlemlenebilir.

Fazlalıklardan Kurtulmak

Ofis masalarının olduğundan daha fazla kalabalık görünmesine yol açan fazla objelerden kurtulmak, gerekli objelerin dizilimini de kullanım önceliğine göre yapmak gerekiyor. Çok gerekliymiş gibi gözüken fakat aslında yalnızca kalabalık oluşturan objelerin belirlenmesi gerekiyor.

Saklama Kutuları

Ofislerin vazgeçilmezi olan kırtasiye eşyaları, kolay erişilebilecek ve fazla yer kaplamayacak bir şekilde konumlandırılmalıdır. Bu yüzden saklama kutularından edinmek ve kırtasiye malzemelerini kutuların içine yerleştirmek iyi bir çözüm olacaktır. Böylece ofise çok daha şık ve fonksiyonel bir görünüm kazandırılabilir.

Karmaşık Kablolara Son

Bilgisayar, fotokopi makineleri, telefonlar ve bunlar gibi cihazlara ait çok sayıda kablo; ofiste karmaşaya yol açabilir. Bu kablo karmaşasından kurtulmak, ofis düzenlemesinde atılan en büyük adımlardan biridir. Birbirine giren kabloları ayırmak için kolayca bulunabilen ayırıcı aparatlardan edinmek faydalı olacaktır.

Raflı Mobilyalar Kullanmak

Ofisteki kalabalık görüntüyü ortadan kaldırmak ve fazla eşyaları düzgün bir şekilde konumlandırmak için raflı mobilyalar tercih edilmelidir. Bu sayede büyük objeler, kutu ve çeşitli kırtasiye ürünleri de tek bir yerde toplanabilir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz