Ofis Kiraları Ankara, İzmir ve İstanbul’da Artış Gösterdi

Türkiye’de yeni yeni gelişmeye başlayan ofis bölgeleri hakkında REIDIN tarafından düzenlenen kira endeksi raporu açıklandı. Açıklanan REIDIN Ofis Kira Endeksi 2017 verilerine göre üç büyük şehirde ofis kiraları yükseliş gösterdi. REIDIN Ofis Kira Endeksi üçüncü çeyrek raporuna göre ofis kiraları artış gösterirken doluluk oranları da yükseldi.

Ataşehir İstanbul Anadolu Yakasının Yıldızı Oldu 

Kira değerleri açısından incelendiğinde İstanbul’da Anadolu Yakasının en değerli bölgesi Ataşehir oldu. Ataşehir sınırları içerisinde yer alan ofisler üst fiyat kategorisi için 28.31 dolar olarak gerçekleştirirken alt fiyat kategorisi için ise 18.95 olarak açıklandı. Anadolu yakası sınırları içerisinde yer alan en düşük fiyatlı ofisler ise Kurtköy sınırları içerisinde yer aldı.

Avrupa Yakasında Maslak Ofisi En Değerli Bölge Oldu 

İstanbul Avrupa yakası sınırları içerisinde en değerli ofisler Maslak bölgesinde yer aldı. İstanbul Merkezi İş Alanı içerisinde yer alan ofisler içerisinde üst fiyat segmenti ofisler içerisindeki metrekare değeri 34.64 dolar olurken alt fiyat segmenti metrekare değeri ise 19.03 dolar olarak gerçekleşti. Avrupa Yakası sınırları içerisinde yer alan en düşük kira değerine sahip olan ofisler ise Beylikdüzü – Esenyurt ofis bölgesi içerisinde yer aldı. Ankara ve İzmir ofis verileri incelendiğinde ise Ankara’da ofis değerleri % 0,53 artış gösterirken İzmir’de ise bu artış % 0,69 olarak kayıtlara geçti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz