Öğrenciler İçin Ucuza Ev Kiralama Taktikleri

Eve çıkmak isteyen öğrenciler için uygun fiyatta ev bulmak bazen oldukça zorlaşabiliyor. İşe yarayan pazarlık yöntemleri ve kontrat süreçleri ile uygun bir fiyat karşılığında daire kiralamak mümkün olabiliyor.

Pazarlık Yöntemleri Geliştirmek

Öğrenciler, ucuz bir fiyat karşılığında daire kiralamak istediği takdirde yaratıcı ve geliştirilmiş pazarlık yöntemlerini kullanmalıdır. Ev sahibine depozitodan feragat etmeyi önermek, kira ödemesinin yapılacağı günü; aylık gelirin yattığını döneme ayarlamak ve evle ilgili bazı bakım süreçlerini üstlenmek; pazarlık tekliflerinin işe yaramasına katkıda bulunuyor. Özel kontrat sürelerinin belirlenmesi, aylık kira bedelinin düşmesine yardımcı oluyor.

Okul Bölgesini Turlamak

Kiralanmak istenen daire, okul bölgesinde yer alıyor ise öğrenciler için düşük bir fiyat aralığında oluyor. Bu yüzden okulların açılmasına bir iki ay kala o bölgede tur atıp, keşif yapmak gerekiyor. Bölgedeki kira miktarı öğrenciye yüksek geliyor ise aylık yol masraflarının da hesaba katılması takdirinde okula belli bir mesafede bulunan diğer semtlerin değerlendirilmesi gerekiyor.

İstanbul’daki En Ucuz Kiralar

Öğrenciler için kiralık dairelerin en uygun olduğu ilçeler arasında Beylikdüzü, Esenler, Esenyurt, Pendik ve Ümraniye bulunuyor. , Beylikdüzü’nde aylık kiralar 805 TL ile 1.341 TL, Esenler’de 859 TL ile 1.431 TL, Esenyurt’ta 743 TL ile 1.239 TL, Pendik’te 912 TL ile 1.520 TL, Ümraniye’de ise 1.047 TL ile 1.745 TL arasında değişiyor

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz