OSB’lere Emlak Vergisi Müjdesi 

Geliştirilen yeni hedeflere doğru emin adımlarla ilerlemeyi sürdüren Türkiye’nin dünyanın en güçlü 10 ekonomisi arasına girebilmesini sağlamak için çalışmalara da devam ediliyor. Bunu mümkün kılmak için büyük önem taşıyan sanayinin gelişimi içinde farklı teşviklerin hayata geçirilmesi amaçlanıyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Sanayi Bakanı Faruk Özlü amaçlarının rekabetçi ve üretken bir sanayi sektörü oluşturmak olduğunu dile getirdi.

Emlak Vergisi Kaldırılabilir

İstanbul Sanayi Odası tarafından düzenlenen özel bir etkinliğe katılarak özel bir konuşma yapan Sanayi Bakanı Faruk Özlü “sanayicinin asla yolunacak kaz olarak görülmesini kabul etmiyoruz. Sanayinin ve sanayicinin desteklenmesinin ekonomik açıdan önemini biliyor ve bu amaç doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi. Organize Sanayi Bölgeleri için özel çalışmaları olduğunu belirten Faruk Özlü bu bölgelerde yer alan taşınmazlardan emlak vergisi alınması konusunda farklı projeleri olduğunu duyurdu. Yapılan çalışmalar doğrultusunda ya OSB ‘lerde yer alan taşınmazlardan emlak vergisi alınmayacak ya da alınan bu vergiler çok düşük seviyelere çekilecek.

70 Yeni OSB Açılacak!

Türkiye’nin en büyük sorunlarından birinin işsizlik olduğunu belirten Bakan Faruk Özlü 2023 yılının sonuna kadar Türkiye genelinde toplam yeni 70 Organize Sanayi Bölgesi açmayı planladıklarını belirterek bu sayede en az 1 milyon kişiye istihdam kaynağı yaratacaklarını dile getirdi. Toplantıda yer alan sanayicilerin de taleplerini dinleyen Özlü tarafından yapılan açıklamaların sanayicileri oldukça memnun ettiği görüldü.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz