Online Tapu Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternet her geçen gün hayatımızı biraz daha kolaylaştırırken devlet kurumları da vatandaşların işlemlerini kolaylaştırmak adına kendi sistemlerini internete entegre etmeye devam ediyor. Bunlardan biride web tapu sistemi olarak öne çıkıyor. Kurulan yeni sistem üzerinden internetten tapu işlemlerinin yapılmasına izin verilirken sunulan hizmetlerden en çok online tapu başvurusu işlemi tercih ediliyor. Peki, online tapu başvurusu nasıl yapılır?

Online Tapu Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından kurulan web tapu internet sitesine giriş yapın. Sitenin sağ üst kısmında yer alan bireysel giriş linkini tıklayın ve açılan sayfada sizden istenen kimlik numarası ve e-devlet kullanıcı şifresi bilgilerinizi girin. Bu bilgileri girdikten sonra sistem sizi otomatik olarak online tapu başvurusu işlemi için ilk kez giriş yapıyorsanız bir sonraki girişte kullanacağınız şifrenizi belirleyeceğiniz ekrana yönlendirecektir. Şifrenizi oluşturduktan sonra sisteme giriş yapar ve işlemlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki basamakları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Başvuru işlemleri sekmesini tıklayın ve başvuru yap butonuna basarak açılan pencerelerde size söylenen yönergeleri takip ederek ve istenen bilgileri girerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.
  • Yapmış olduğunuz başvuruları takip etmek için ise “başvuru takip” simgesini tıklamanız yeterli olacaktır.
  • Başvurunuzu yaparken eklemeyi unuttuğunuz belge ya da belgeler varsa bu belgeleri sisteme eklemeniz mümkündür. Bunun için başvuru ekranında yer alan yükle butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz