Üretim Reform Paketi ile Arsa Sorununa Çözüm

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yapmış olduğu açıklamalar ile Üretim Reform Paketi hakkında bilgi verdi.

Arsa Sorununa Çözüm

Üretim Reform Paketi ile yatırımcının arsa sorununun tamamen ortadan kalkacağı, sanayicinin maliyetlerini düşürmeye yönelik tedbirlerin de alınacağı açıklandı. Üretim Reform Paketi kapsamında, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulanlar ve Organize Sanayi Bölgelerinde arsa satın alıp da yatırım yapmayanlar takip altına alınacak. Organize Sanayi Bölgelerinin yatırımcılara yapılan parsel satışına da yüzde yirmi beş kar sınırı getirilecek.

Emlak Vergilerine Yüzde 25 İndirim

Organize Sanayi Bölgelerindeki emlak vergilerine yüzde yirmi beş oranında indirim getirilecek ya da vergi tamamen sıfırlanacak. Organize Sanayi Bölgelerine imar yetkisi getirilecek ve Organize Sanayi Bölgelerindeki arsa satışlarında KOSGEB’e ödenen yüzde birlik kısım tamamen kaldırılacak. Organize Sanayi Bölgelerindeki yazılımcılar sanayici sayılacak olup, bölgeler kendi bünyesinde teknik okullar kurabilecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz