Orman Şerhi Ne Demek?

Orman Müdürlükleri tarafından hazırlanan kadastral haritalar üzerinde orman arazisi olarak görünmesine rağmen tapu kayıtlarında kişiler adına kayıtlı olan parseller üzerine bu tapunun orman olduğunu gösteren kayıta orman şerhi denilmektedir.

Bu şerhi Orman Müdürlükleri koymakta olup şerh konulması için bizzat müdürlük resmi kurumlara yazı göndermekte, tapu daireleri de resmi yazı sonucunda tapu kaydına orman şerhi düşmektedir. Bu şerh sonucunda tapunun devri için kısıtlayıcı bir uygulama söz konusu değildir. Ancak bu şerh ile beraber bu taşınmazın bahçe, arsa ya da tarla gibi bir vasıfta görülemeyeceği sonucu ortaya çıkar. Arazisi üzerine orman şerhi konulan kişi duruma itiraz etmek için Asliye Hukuk Mahkemesine karşı dava açma hakkına sahiptir.

Orman Şerhi İle İlgili Yorumlarınızı Aşağıdan Belirtebilir siniz

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


2 YORUMLAR


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

      Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz