Örnek Trampa Dilekçesi

Trampa, ticari değeri olan menkul ya da gayrimenkullerin, para aracılığı olmadan başka bir mal ile değiştirilmesi anlamına geliyor.

Trampa işleminin yapılabilmesi için; Tapu senetleri ya da tapu bilgilerini gösterir bir belge, trampa yapacak maliklerin nüfus cüzdanı asılları ve pasaportları, son altı ay içerisinde çekilmiş olan vesikalık fotoğrafları, ilgili ilçe belediyesinden alınmış olan beyan değerini gösterir belge ve Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) Poliçe fotokopisi gerekiyor.

Trampa işlemini gerçekleştirmek için ilgili belgelerin yanı sıra, taraflar arasında imzalanmış olan bir dilekçe gerekiyor.

Dilekçe örneği şu şekilde;

Madde 1-
TARAFLAR :
Bir tarafta ………………………………………… adresinde ikamet eden ……. …………. ile, diğer tarafta ………………………………………… adresinde ikamet eden ………… ………………. arasında aşağıdaki koşullarla bir trampa sözleşmesi addolunmuştur.

Madde 2-
KONU :
İş bu sözleşmenin konusu, mülkiyeti …… ……………’ya ait olan ………… ile mülkiyeti …….. ………… ‘ye ait olan …………………..’nın birbiriyle değiş tokuş, trampa edilmesidir.
Madde 3-
TARAFLARIN YÜKÜMLÜLÜKLERİ :
../../…. tarihinde ………………..’…’ya, …’da …………………………’i  …. ’ye teslim edeceklerdir. Taraflar trampaya konu olan …………………………. ve …………………………’nin sağlam olduğunu karşılıklı olarak taahhüt etmişlerdir.
Madde 4-
YETKİLİ MAHKEME :
İşbu sözleşmeden doğması muhtemel uyuşmazlıklar için ……………………. Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olacaktır.
İşbu sözleşme, ../../20… tarihinde …………………’da iki nüsha olarak imzalanmış ve taraflar birer nüsha almışlardır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz