Orta ve Dar Gelirlilere Ucuza Kiralık EvGayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği, gayrimenkul sektörüne yönelik birçok yeniliğin meydana geleceğini, söz konusu yenilik

Orta ve Dar Gelirlilere Ucuza Kiralık Ev
Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği, gayrimenkul sektörüne yönelik birçok yeniliğin meydana geleceğini, söz konusu yeniliklerden birisinin de orta ve dar gelirli vatandaşlara makul bir fiyata ev kiralamak olduğunu belirtti.

Önce Arsa Maliyetleri Düşürülmeli
Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Dr. Feyzullah Yetgin, yaptığı açıklamalar ile sektöre yönelik birçok yeni adımın atılacağını ve atılacak olan bu adımlarda orta ve dar gelirli vatandaşların da düşünüldüğünü, onlara özel bir uygulamanın hayata geçirileceğini, “Orta ve dar gelir gruplarına konut üretimini kolaylaştıracak yeni sermaye piyasası araçlarının üretilmesi gerekiyor. Daha ucuz konut üretimi için arsa maliyetlerinin düşürülmesi konusunda kamu kurumlarıyla işbirliği içinde düzenlemeler yapılmasını gündeme getireceğiz” sözleri ile belirtti.
Proje Devlet Kurumu Tarafından Hayata Geçirilecek
Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Gürsel Öngören, dar ve orta gelirli vatandaşlara çok uygun bir bedel karşılığında kiralanacak olan konutların konu olduğu projenin, TOKİ ve İller Bankası gibi bir devlet kurumu tarafından hayata geçirileceğini söyledi. Gürsel Öngören’in konuşması, “Lüks konut projelerinde belli sayıda katların bu projeye ayrılması düşünülüyor. Konut üreticilerinin projelerinin içindeki konutların da dar gelirlilere kiralanması olabilir. Üzerinde çalışılıyor” şeklinde oldu.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.