Ortak miras nedir? Ortak miras alında bir kuşağın kendinden sonrakilere bırakmış olduğu şey olarak değil, geçmişten tüm insanlığa kalacak maddi ve manevi değerleri ele alır. İşte detaylar…

Ortak miras nedir?

Bir kuşağın aslında kendisinden sonrakilere bırakmış olduğu tüm her şeye miras adı verilmektedir. Ortak miras ise sadece belli bir kuşağın kendisinden sonrakilere bırakmış olduğu şeyler olarak değil, kendisinden sonraki geleceği ele alarak maddi ve manevi değerlerin tümünü bırakır.

Sonuçta her toplumun bilim, sanat ve teknoloji ile edebiyat gibi kategorilerde daima üretim içerisinde olduğunu biliyoruz. Bu ürünler ise sadece üreten toplum için olmayıp, diğer toplumlara da değer katmakta. Bu bakımdan bu gibi değerler ortak miras adı altında toplanır.

İnsanların sanat mimarisi ise, müzik, mimarlık ve heykel gibi dallardır. En eski çağlarda bile insanlarımız bu sanata çok fazla ilgi duyduğunu dile getirmiştir. Eski çağlarda özellikle mağara duvarlarına heykeller yada resimler yapılmış ve çok uzun emek verilerek yapılmıştır.

Bu bakımdan özet geçecek olursak eğer, miras kişinin arkasına bıraktığı mal olurken, ortak miras bir kuşağın gelecekteki tüm kuşaklara maddi manevi bırakmış olduğu değerler olarak tanımlayabiliriz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz