OSB’lerde Arsa Tahsisi Kapsamında Değişiklik Yapıldı

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlı tarafından yapılan yeni düzenlemeye göre Organize Sanayi Bölgelerinde ( OSB ) bedelsiz arsa tahsisi kapsamında değişiklikler yapıldı. Alınan kara Resmi Gazetede yayımlanarak dördüncü kademe gelişmiş ilçelerde OSB arazileri de bedel alınmaksızın tahsis edilebilecek. Yapılan yeni düzenlemede amaç ise daha çok üretim, daha çok iş potansiyelini arttırmak oldu. OSB’lerde boş arazilerin parsellenmesi ve sonrasında yatırımın genişletilmesi amaçlanıyor.

Boş Arsalara Yatırım Yapılacak

 

Yapılan değişiklikler ilçelerdeki OSB’lere göre şekilleniyor. Buna göre ikinci ve üçüncü kademe gelişmiş ilçelerde indirim oranı yükseltildi. İkinci kademe ilçelerde %40 oranındaki indirim oranı %60 olarak belirlenirken, %60 olan üçüncü kademe ilçelerde %80 olarak artırılırken, dördüncü kademe ilçelerde ise bedelsiz arsa tahsisi yapılabilecek.  Beşinci ve altıncı kademe olan ilçelerde ise herhangi bir değişiklik söz konusu olmadı. Eski haliyle devam edilecek gibi görülüyor.

OSBÜK Başkanından Konuyla İlgili Açıklama Yapıldı

 

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü İş dünyasının motivasyonunu artıracak bu tür kararların olumlu etkisiyle inşallah gelecek dönemde istihdam rakamlarının daha da yukarı çıkacağını düşünüyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’a OSB camiamız adına teşekkür ediyorum. Düzenleme gerçekten çok önemli ancak gelecek dönemde kapsamın daha da genişletilerek, altyapısını bakanlık kredisi kullanmadan kendi imkanlarıyla yapan OSB’lerimizin de aynı imkanlara kavuşturulması son derece olumlu olacaktır. dedi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz