OSB’lerde Bedelsiz Arsa Tahsisi İçin Limit Sınırlaması Uygulanacak

Elazığ’da inşaatı tamamlanan Fırat Üniversitesi Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Maden Meslek Yüksekokulu için düzenlenen açılış törenine katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ardından Yazıkonak beldesinde yer alan esnafı ziyaret etti. Esnaf ziyaretleri esnasında gelen soruları da yanıtlayan Bakan Özlü son derece önemli açıklamalarda bulundu.

Sanayi Üretimi Artmaya Devam Ediyor 

Ekonomi için son derece önemli bir veri olduğu bilinen sanayi üretimi endeksinin yükseldiği müjdesini veren Bakan Özlü işlerin yolunda gittiğini vurguladı. Bir önceki yılın aynı dönemi ile kıyaslandığında Sanayi Üretimi Endeksi verilerini yüzde 2,6 oranında arttığını belirten Bakan Özlü arındırılmamış endeks verileri dikkate alındığında ise bu artışın yüzde 4,2 seviyesinde olduğunu açıkladı.

OSB’ler Şehir Dışına Taşınacak

Sanayi için büyük önem taşıyan Organize Sanayi Bölgeleri için bir dizi planlamaları olduğunu belirten Bakan Özlü ilk amaçlarının şehir içerisinde kalan OSB’leri gerekli destekleri sağlayarak daha uygun olan şehir dışındaki alanlara taşımak istediklerini belirtti. Alt yapıları tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde kurulan yeni organize sanayi bölgeleri bu sayede sanayicilerin zorlanmadan hizmet vermelerini sağlayacak aynı zamanda şehir içerisinde yaşanan kötü görüntü ve yoğun trafik sorunları da aşılmış olacak. Bu konuda verilen en önemli karar ise arsa fiyatlarının şişirilmesini engelleyecek olan arsa tahsisi için üst limit belirleme kararı olarak öne çıkıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz