Osmangazi köprüsü bulunduğu güzergâhta yer alan taşınmazların fiyatlarını katlayarak arttırdı. Sahibinden.com tarafından açıklanan verilere göre köprünün geçmiş olduğu yerlerde bul

Osmangazi Köprüsü Konut Fiyatlarına Doping Etkisi Yarattı
Osmangazi köprüsü bulunduğu güzergâhta yer alan taşınmazların fiyatlarını katlayarak arttırdı. Sahibinden tarafından açıklanan verilere göre köprünün geçmiş olduğu yerlerde bulunan taşınmaların fiyatları 3 yıllık zaman dilimi içerisinde yüzde 100 oranında artış gösterdi. Köprünün geçtiği Kocaeli, Yalova ve Bursa illerinde köprüye yakın olan yerlerdeki konut fiyatlarında astronomik rakamlarda bir artış yaşandığı gözlemlendi. 
Satılık Konut Fiyatları El Yakmaya Başladı 
Köprünün geçiş güzergâhında bulunan konutların fiyatları yükselmeye devam ederken özellikle de Kocaeli’nin Karamürsel ilçesindeki artış dikkat çekti. Karamürsel’de yer alan konutların fiyatları 3 yıllık zaman dilimi içerisinde yüzde 94 oranında artış gösterirken ilçede yer alan konut fiyatları bu artış ile beraber 288 bin 574 lira seviyesine yükseldi. 
Yalova’nın Çiftlikköy ilçesi de yaşanan artışlardan payını aldı ve ilçede yer alan ortalama konut fiyatları yaklaşık olarak yüzde 90 seviyesinde artış gösterdi. Yaşanan bu artışın ardından ilçede yer alan ortalama konut fiyatı seviyesi 372 bin lira seviyesine yükseldi. Bursa Orhangazi ilçesi de yine en çok konut fiyatının artış gösterdiği ilçeler arasında yer aldı ve ilçedeki konut fiyatları yüzde 83 seviyesinde artış göstererek 241 bin 275 lira rakamına ulaştı. 
Kiralık Konut Fiyatları Da Arttı 
Bu ilçelerde yer alan satılık konut fiyatları kadar kiralık konut fiyatları da yükseliş gösterdi. Bursa Gürsu sınırları içerisinde yer alan konutların kira bedelleri yüzde 122 oranında yükselirken Yalova Altınova sınırları içerisinde yer alan kiralık konut fiyatları ise yüzde 100 oranında arttı. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.