Osmangazi Köprüsü satılıyor mu? Köprü satışı olacak mı? Gündemde yer alan haberler karşısında Yavuz Batum bir açıklama yaptı. Otoyol Yatırım ve İşletme AŞ CEO’su Yavuz Batum, Osmangazi Köprüsü’nün satılacağı hakkında gündemde yer alan sorulara yönelik ortakların uygun bulması halinde bir miktar hisse satışının olabileceğini söyledi. 

Otoyol Yatırım ve İşletme AŞ CEO‘su Yavuz Batum, Osmangazi Köprüsü’nün satılacağı hakkında yazılı bir açıklama yaptı. Batum, ortakların uygun bulması halinde bir miktar hisse satışının olabileceğini söyledi. Bunla beraber amaç için görevli şirketimiz, şirketimiz için danışmanlık yapacak deneyimli uluslararası banka/finans kuruluşu seçimi için girişimlere başlandığını ifade etti.

Gebze-Orhangazi-İzmir Projesi‘nin yapımı hakkında ise 2019 yılı içerisinde tamamlanacağı öğrenildi. Yavuz Batum, daha sonra ise Yap-işlet-devret projelerinde, görevli şirketlerin projelerin bitiminden sonra işletmeye açılmasının ardından hisselerin bir kısmının yatırımcı kuruluşlara satarak ortaklık yapısını güçlendirdiğini savundu.

Böyle büyük bir projede hisse satışının uzun zaman gerektirdiği zaten açıkça ortada olurken, ilk aşamada projenin uluslararası finans piyasasındaki değerini belirlemek ve potansiyel alıcıları belirlemek gerekiyor. Bunla beraber, ortakların uygun görmesi halinde bir miktar hisse satışının olacağı açıklandı. Bu bakımdan bu konuda görevli olan şirketin, şirkete danışmanlık yapması beklenen deneyimli ve uluslararası banka/finans kuruluşu seçimi için girişimlerin başladığını belirtelim. Böylelikle böyle bir durumun çok uzun zaman alacağı ve kolay bir iş olmadığını belirtelim.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz