Osmangazi Köprüsünün Üzerinden Günlük 21 Bin Araç Geçiş Yapıyor

Türkiye her geçen gün daha da büyüyen projelere ev sahipliği yapmaya devam ederken konu hakkında açıklamalarda bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan genel bilgilendirmede bulundu. Yap İşlet Devret Yöntemi ile gerçekleştirilen projeler hakkında bilgilendirmede bulunan Bakan Arslan yıllık geçiş ortalaması üzerinden hesaplamalar yapıldığını belirterek devlet tarafından verilen garanti rakama ulaşılmaması durumunda yükleniciye aradaki farkın ödendiğini belirtti.

Osmangazi Köprüsünde Garanti Rakamın Altındayız

Osmangazi Köprüsü hakkında da bilgilendirmede bulunan Bakan Arslan şu anda Osmangazi Köprüsü için verilen garanti araç sayısının altında olduklarını belirtti. Ancak ilk araç geçiş verileri dikkate alındığında şu anda gerçekleştirilen geçiş rakamlarının umut verici olduğunu belirten Arslan yıl sonuna doğru bu hedefin tutturulacağını düşündüğünü dile getirdi. Bakan Arslan “Köprü ilk hizmete açıldığında günlük yaklaşık 11 bin araç geçiş yapıyordu. Şu anda gelinen son noktada günlük geçiş yapan araç sayısı 21 bine yaklaştı. Köprü hizmete girdiğinden bu yana geçen 9 aylık süreçte 5 milyon 753 bin araç geçiş yaptı” dedi.

İstanbul – İzmir Arası 3 Yıla Düşecek 

Bakan Arslan şu anda önemli önceliklerinin araç geçiş sayısı olmadığını söyleyerek “bizim en önemli önceliğimiz şu anda bölgenin gelişmesini sağlamak. Bölge geliştikçe sanayisi büyüyecek ve yerleşim ortalaması gelişecek. Bu sayede köprünün kullanım oranı da artacak. Bu otoyol sayesinde 3 saatte artık İstanbul’dan İzmir’e gitmek mümkün hale getirildi” dedi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz