TCMB’nin faiz indirim hamlesi üzerinde konutlarda merak edilen indirim gerçekleşmişti. Faiz oranlarından dolayı çok kötü günler geçiren otomotiv piyasasında faizler içinde bir indirim söz konusu olabilir. Satışların ÖTV indirimi ile bitmesinden ve Temmuz ayında yüzde 66 oranında bir düşüş kaydedilmesinden sonra, kredi faizlerinin 1.5’in altına inmesi gerektiği ifade edildi.

Otomotiv sektöründe önemli bir yere sahip olan Murat Şahsuvaroğlu, açıklamalarında Temmuz ayı için pazarı 13-15 bin adet civarında beklediklerini ifade ederken, satışların düşmesinde en büyük etken ise faiz yüksekliği oluyor dedi.

Faizler 1.5’in altına inerse sektör düzelmeye başlar!

Şahsuvaroğlu açıklamalarında faizlerin %1,5’in altına inmesiyle beraber pazarın seyri artık aşağı değil yukarı çıkacak dedi. Türkiye otomobil pazarında TL çok sert bir şekilde değer kaybediyor.

İki yıl önce 1 milyon araç satışı, artık 600 binlere düşmüş ve hamle yapılmadığı taktirde, 300 binlere kadar düşmesi bekleniyor.

Kişiler Faizden Kazanç Hedefliyor!

Otomotiv sektöründe tüketicilerin faizlerin yüksek olmasından etkilenmesini hepimiz biliyoruz. Mevduat faizlerinden istifade etmek isteyen çok fazla kişi var. En büyük engel mevduat faiz oranlarının çok yüksek olması diyebiliriz. Mevduat faizlerinin düşmesi herkes için faydalı olacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz