OYAK O Arsalar İçin Yatırım Planını Paylaştı!

OYAK tarafından satın alınan 800 milyon liralık arsaların akıbeti büyük bir merak konusu olmuştu. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından satışa sunulan ve o dönem çok konuşulan arsa satışı 800 milyon liralık bedel karşılığı OYAK’a gerçekleştirilmişti. OYAK sonunda büyük bir merak konusu olan arsaların satın alınma nedenini açıkladı. Yalova, Ankara ve İzmir sınırları içerisinde yer alan 3 arsaya OYAK tarihinin en büyük konut projesini gerçekleştirmeye hazırlandığını duyurdu.

Projelere 2018 Yılında Başlanacak!

OYAK toplamda 796,5 milyon lira ödeyerek satın aldığı arsaların üzerine dev konut projeleri yapacağını açıkladı. Yapılan açıklamada 2018 yılının ilk yarısı itibari ile projeler üzerine çalışmaların başlayacağı belirtilirken Ankara ve İzmir’de yer alan arsaların üzerine toplamda 13 bin konut inşa edileceği söyleniyor. Yalova’da yer alan arsa üzerine ise 2 konut inşa edilecek. Konutların yanı sıra OYAK bu arsalara ileri teknoloji üssü, Ar-Ge çalışma merkezi ve eğitim tesislerine de ev sahipliği yapacak olan dev bir sanayi kompleksi inşa edecek. Bu sanayi kompleksi yerli üretim yapan ünlü markaların yeni merkezi konumunda olacak.

Ankara’da 12 Bin Konut İnşa Edilecek 

Yeni yatırım planları hakkında açıklamalarda bulunan OYAK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taş en büyük önceliklerinin tüm üyelerinin yararlanabilecekleri projeleri hayata geçirmek olduğunu belirtti. Ankara’da 12 bin konut inşa edecekleri müjdesini verirken bu konutlar Ankara – Eskişehir yolu üzerinde yer alan Ballıkuyumcu bölgesinde gerçekleşecek ve 2018 yılı itibari ile çalışmalara start verilecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz