Özbekistan’dan Türkiye’ye Davet!

 

Özbekistan ile Türkiye arasında ki ilişkiler her geçen gün güçlenirken, özellikle yapı ve inşaat sektöründe yapılan iş birliği oldukça ileri boyutlara gideceği görülmektedir. Türkiye ve Özbekistan ‘’kazan- kazan’’ ilkesi ile birlikte ortak çalışmalar yapacağı ve bu çalışmalara yoğunlaşacağı görülmektedir.

Özbekistan İnşaat Bakanlığı Tarafından Toplantı Daveti!

 

Doğu Karadeniz İhracatçıları Birliği (DKİB) ile Özbekistan İnşaat Bakanlığı tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen Özbekistan-Türkiye İşadamları Toplantısı Taşkent’te yapılmış olup, bu toplantı ve görüşmelere ise 115 yapı ve inşaat firma temsilcileri katıldı. Toplamda ise yaklaşık olarak 150 kişinin katılım gösterdiği bilinmektedir. Türk iş adamları ise konu hakkında 30 Kasım’a kadar orada olacak ve yapılan toplantılara katımım göstereceklerine dair haberler geldi. Bunun yanı sıra büyük inşaatların ve firmaların gezilmesi planlanmıştır.

İnşaat Sektöründe Yükselme

 

Özbekistan İnşaat Bakanı PotirZaripov, yapılan toplantıda ülkemiz doğal kaynakları ile zengin olup, her alanda yabancı olan yatırımcılar için kolaylıklar sunuyoruz. Bu konuda sunduğumuz kolaylıklar inşaat sektörü başta olmak üzere pek çok alanda yükselmeyi sağladı. 2 yıl önce başlayan bu gelişme gün geçtikçe yükselmeye devam etti. Bu amaçla serbest ekonomi için uygun alanlar oluşturduk sözlerine konuşmasında yer verdi.

Türkiye’nin Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen ise sözlerin de ise Türk inşaatçılarının başarılarından söz ederek, Özbekistan’da Türk inşaatçılarının büyük bir paya sahip olduğunu dile getirdi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz