Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, Katar’ın başkenti Doha’da 19-21 Nisan tarihlerinde düzenlenmiş olan Expo Turkey by Qatar’da yaptığı açıklamalar ile, Dolat/TL’deki değerin

Özen Kuzu: Konut Projelerinde Fiyat Artışı Olacak!
Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, Katar’ın başkenti Doha’da 19-21 Nisan tarihlerinde düzenlenmiş olan Expo Turkey by Qatar’da yaptığı açıklamalar ile, Dolat/TL’deki değerin azalmasının inşaat maliyetlerinde bir düşüş yaşanmasına sebebiyet vereceğini fakat konut fiyatlarındaki fiyatlarda bir düşüş olmayacağını, aksine yükselişin gerçekleşeceğini belirtti.
Özen Kuzu’nun açıklamaları, “Dünya ve Avrupa’daki örneklere baktığımızda bizim de böyle projeler yapmamız güzel. Bu projeleri halka indirgeyebilirsek hem vatandaş hem de Borsa nezdinde getirisi yüksek olur. Referandum sürecinin sonuçlanması Körfez ülkelerindeki yatırımcıları sevindirdi. Bundan sonra inşallah daha iyi olacak. Körfez ülkelerinden görüştüğüm yatırımcılar, referandumun ardından yatırımlarını artırma kararı vermeye başladı” şeklinde oldu.
Özen Kuzu, İstanbul’daki mevcut konut fiyatlarının gerektiğinin altında bulunduğunu, diğer kentlerle kıyaslandığı takdirde oldukça uygun olduğunu Bunun nedeni, ülkemizin son yıllarda yaşadığı olaylar. Yoksa İstanbul dünyanın en önemli kenti ve geleceği çok parlak. Avrupa ve Körfez ülkelerinin çekim merkezi.” sözleriyle belirtirken, gayrimenkul sertifikasının da taraflarınca takip edildiğini ve gayrimenkul sektöründe yeni projelerin de beklendiğini de açıkladı.
 Özen Kuzu’nun sözleri, “Projeleri bu yılın sonunda netleştirip başlayacağız. Biri konut, AVM ve rezidanstan oluşan karma bir proje, diğeri de yine konut olacak. Bu yıl tüm enerjimizi satışı devam eden projelerimize vereceğiz. Kuzu Grup olarak 2018’e hızlı gireceğiz. Planlarımız bu yönde.” şeklinde devam etti.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.