Palet İnşaat Konkordato Talebinde Bulundu!

 

Türkiye’nin en büyük ve en gözde barajını inşa etmek için görevlendirilmiş olan Palet İnşaat, çalışmalara başlamış olup, çalışmalarına devam ederken, son zamanlarda yaşanmakta olan ekonomik kriz ve sıkıntının üstesinden gelemeyince konkordato talebinde bulundu.

Türkiye’nin ünlü şirketlerinden olan Palet İnşaat, son günlerde Türkiye’nin en büyük barajını inşaat etmekte olup, yaşadığı maddi sıkıntı nedeni ile konkordato talebinde bulunması dikkatleri çekti. Palet İnşaat yaşadığı maddi sıkıntının ayrıntılarını gerekli mercilere sunarken, şirketin kısa vadeli olan borçlarını ödemeye gücünün yetmediği belirlenmiş olup, icra ve haciz gibi durumlardan korunmak için talepte bulundu. Palet İnşaat, 28 Eylül tarihinde konkordato talebinde bulunduğu da görüldü.

Palet İnşaatta Zorlu Dönem

 

Kurulduğu dönemden berri pek çok projeye imza atarak, birçok başarı elde eden Palet İnşaat, Atatürk Barajında proje ortağıydı. Kamuya ait olan işleri üstüne alarak oldukça başarı sergileyen Palet İnşaat son günlerde yaşanmakta olan ekonomik krizden etkilendi. Bunun için mahkemeye başvuru yapan Palet İnşaat konkordato talebi  bulundu. Şirketin mali borçlarını ayrıntılı şekilde mahkemeye sunulmuş olup, bu konuda Güven Şık ve Gökhan Tezcan’ın imzaları bu evrakta bulunmaktadır. Yapılan açıklamada Palet İnşaatın zorlu döneme girmesi ve ekonomik problemlerden etkilenmesinin nedeni ise aslında ekonomik krizden kaynaklandığı görülmektedir. Buda netleşen bilgiler arasında yer aldı. Palet İnşaat’ın yaptığı projeler ise;

Firmanın tamamlanmış projeleri

1- Atatürk Barajı

2- Kokluce HPP

3- Cevizlik Regülatörü ve HES

4- Bahçelik Projesi I

5- Yedigöze Barajı ve Derivasyon

6- Gelibolu Katı Atık Depolama

7- Melen Projesi S.P. 4

8- Karabük Taşkın Rehabilitasyonu

9- Bahçelik Projesi II

10- Kalkandere Regülatörü ve Yokuşlu HES

11- Karadere Sulaması

12- Yedigöze Sanibey Barajı

13- Ata Konakları

14- Karadere Gokirmak Dam

15- Kastamonu Karayolu

16- Karaova Barajı

17- Güzelhisar Barajı

18- Sincan Arifiye Demiryolu

19- Sakarya Seddeleri

20- Tecer Kangal Demiryolu

21- Dorukhan Tüneli

22- Mengen Devrek Karayolu

23- Atikhisar Barajı

24-  İzmir  Alsancak Silosu

25- İstanbul Haydarpaşa Silosu

26- Bolu Büyüksu Rehabilitasyonu

Firmanın devam eden projeleri

1- Gebze Lojistik Deposu

2- Koçlu Hidroelektrik Santralı

3- Kasyeri Dadağı Tüneli

4- Ekrek Sulaması

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz