Pansiyon açmak için ne gerekir? Pansiyon kimler açabilir? Pansiyon açma şartları nelerdir? Pansiyon, istirahat ve eğlence yeri olarak bilinen sıhhi müessese olarak tanımlanmaktadır. Peki pansiyon nasıl açılır?

Pansiyon açmak için ne gerekiyor?

Pansiyon açmak içi ne gerekmekte? Pansiyonların yönetimi oldukça basittir. Yemekler pansiyon tarafından sağlanır yada müşteriler kendi yemeklerini hazırlayabilir. En az 5 odalı tesislerden meydana gelir. En az gerekmekte olan özellikleri ise şu şekildedir;

Pansiyon açmak için giriş ve emanet hizmeti sağlanması gerekiyor. Bunun dışında ise oturma ve yemek ihtiyacını karşılamanız gerekmektedir. Olur da yemek işletme tarafından verilmez ise, pansiyon mutfaklarında ihtiyaca göre buzdolabı, pişirme ve ızgara alanı ve bulaşık yıkama gibi alanların olması gerekiyor. Son olarak ise ilk yardım malzemesi dolabı olması gerekmektedir.

Pansiyon nasıl açılır?

Kat mülkiyeti kanunu kapsamında gayrimenkullerin tapuda mesken olarak görülen bağımsız bölümlerini işyerine çevirmek istemesi halinde işyeri açma ve çalışma ruhsatı alması gerekmektedir. İşyeri açma ve çalışma ruhsatları için belirtilen hükümlerde özel yapı alanı olarak kullanılan bölümler için bazı şartlar aranmaktadır.

Pansiyonların ise umuma açık olan istirahat ve eğlence alanı olarak bir sıhhi müessese olduğunu belirtelim.

Yukarıda sizler için saydığımız şartların yerine getirilmesi, ve alanın ciddi anlamda bir pansiyon haline getirilmesi şarttır. Açılış sırasında ilk ve acil yardım dolabını ve bir pansiyon olmaya yakışır tüm donanımları ve hizmeti sunmak aranan koşulların başındadır. Pansiyona pansiyon demek gerekir sözünden, yola çıkarak şartları tamamlamanız ve gerekli izni almanız halinde sorun kalmayacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz