Payitaht Dizisi Çekim Yerleri

 

Payitaht dizisi, TRT 1 ekranların da yayınlanmakta olan diziler arasında yer almış olup, oldukça izleyici kitlesi bulunmaktadır. Bu dizinin yayın hayatına başlaması ile birlikte birçok izleyiciyi kendisine hayran bırakmış olup, gerek konusu ile gerek oyuncuları ile dikkatleri çekmeyi başarmıştır. Payitaht dizisi, konusunda ise Osmanlı İmparatorluğunu ayakta tutmak amacı ile çalışmalar yapan Sultan Abdülhamit Han’ın dönemini konu almış ve tarihi bir dizi olmasından dolayı da merakları uyandırmıştır. Oldukça uzun zamanlardır yayın hayatına devam eden Payitaht dizisi çekim yeleri de izleyici tarafından merak edilen ikinci bir konudur. Bunun nedeni ise tarihi mekanlar göz önünde bulundurunca nerede çekiliyor sorusu kaçınılmaz olmaktadır.

Payitaht Dizisi Nerede Çekiliyor?

Payitaht dizisi nerede çekiliyor konusunda İzmit’te çekilmekte olup, Seka Film Platosu içerisi 1800’lü yılları anımsatacak şekilde dekore edilerek çekimler burada yapılmaktadır. Buranın dekoresi ise Osmanlı döneminin mimarisini andırmakta olup, oldukça özenle hazırlanmıştır. Dizi bu şekilde daha inandırıcı olurken, o döneme ait olarak şıklık, zarafet, birebir yansıtılmıştır. Payitaht dizisi çekim yerleri aynı zaman da sadece burası olmadığı gibi İstanbul ve Yalova’da yer alan tarihi mekanlar da dizi çekim yerleri olarak değerlendirilmektedir. Yani genel olarak İstanbul çekim yerleri Eyüp, Yıldız, Dolmabahçe gibi yerleri kapsamakta olup, genel olarak İzmit’te çekim yapılmaya devam edilmektedir. Bu mekanların artması tabi ki dizinin kalitesini de arttırmaktadır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz