Pendik Gayrimenkul Fiyatları

Son 15 yıl içerisinde nüfusundaki artışın %200 olduğu gözlemlenen ilçedeki tek değişiklik elbette nüfusu değil. Yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları, ulaşım olanaklarının artması ve aynı oranda gayrimenkul fiyatlarında da değişiklik gözlemleniyor.

Pendik Kiralık Gayrimenkul Fiyatları

İlçedeki kiralık gayrimenkul fiyatları; sosyal merkezlere, ana caddelere, toplu taşıma araçlarına ve sahile olan yakınlığa göre değişiyor. Yenimahalle, Batı, Doğu, Sapan Bağları ve Bahçelievler gibi mahallelerin deniz manzaralı olması nedeni ile 2+1, 3+1 ve 4+1 dairelerin kira bedeli ortalama bin 200 TL’den başlayıp 2 bin 750 TL’ye kadar çıkıyor.

Sahilden uzak olan mahallelerdeki kira fiyatları ise biraz daha uygun oluyor. Kurtköy, Velibaba, Ramazanoğlu, Şeyhli, Kavakpınar, Esenler, Dumlupınar, Sanayi ve Çınardere mahallelerindeki 2+1 ve 3+1 dairelerin kira bedeli 750 TL ile bin 500 TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Pendik Satılık Gayrimenkul Fiyatları

İlçedeki satılık gayrimenkul fiyatları, gayrimenkulün konumuna göre değişiyor. Ana caddelere, toplu taşıma araçlarına ve sahile yakın olan Doğu, Batı, Sapan Bağları, Bahçelievler gibi mahallelerdeki gayrimenkul fiyatı, diğer bölgelere nazaran daha yüksek oluyor. 3+1 dairelerin fiyatı 350 bin TL’den başlayıp 1.000.000 TL’ye kadar çıkabiliyor. Öğrencilerin ve yalnız yaşayanların tercih ettiği 1+1 ve 2+1 dairelerin fiyatı ise 150 bin TL ile 300 bin TL arasında oluyor.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz