Pendik Kentsel Dönüşüm Çalışmalarında İmar Sorununda Sona Gelindi

İstanbul’da kentsel dönüşüm çalışmalarının en yavaş ilerlediği bölgelerden biri olan Pendik sorunları çözmeye devam ediyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin imar sorununda sona gelindiği müjdesini verdi. Pendik imar uygulama çalışmalarında sona gelindiği müjdesini veren Başkan Şahin toplam çalışmaların yüzde 95 seviyesinde bitirildiğini belirtti.

Tapular Dağıtılmaya Devam Ediliyor

Yaşanan kentsel dönüşüm sorununun çözümü adına gerçekleştirilen imar uygulamaları kapsamında 12 imar uygulamasının tapuda tescil edildiği ve hak sahiplerine 5 bini aşkın tapunun teslim edilmeye başlandı. 14 farklı bölgede ise imar çalışmaları belediye ekiplerince sürdürülüyor. Son iki yıllık zaman dilimi ele alındığında ise Pendik Belediyesi tarafından hak sahiplerine toplam dağıtılacak tapu sayısı 17 bin sınırını aşarak 17 bin 107 olarak açıklandı. Kalan son 13 bölge içinde imar uygulamasının yapılmasını ardından Pendik imar sorunu tamamen bitirilmiş olacak.

Pendik Batı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Çalışmaları

Pendik ilçesindeki en eski yerleşim birimleri arasında yer alan ve kentsel dönüşüm çalışmalarının en  sıkıntılı geçtiği bölgeler arasında yer alan Pendik Batı Mahallesi kentsel dönüşüm çalışmalarında da olumlu sonuçlar alınmaya devam ediliyor. 100’e yakın parselde inşaat ruhsatı alınırken 52 binada yaşayan 503 kat malikinin de kentsel dönüşüm hakkından yararlanarak konutlarını yeniledikleri bildirildi. Hatırlanacağı üzere Batı Mahallesi Riskli Alan İmar Planları ile bölgedeki kentsel dönüşüm çalışmaları ilk olarak 2005 yılında başlamıştı.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz