Türkiye’nin turizm cennetleri arasında yer alan Kapadokya sahip olduğu peri bacası otelleri ile sadece yerli değil yabancı turistlere de hitap ediyor. Türkiye’de bu yapıya sahip ol

Peri Bacası Oteller Artık Daha Sık Denetlenecek 
Türkiye’nin turizm cennetleri arasında yer alan Kapadokya sahip olduğu peri bacası otelleri ile sadece yerli değil yabancı turistlere de hitap ediyor. Türkiye’de bu yapıya sahip olan pek çok otel, restoran, depo ve dükkân gibi yapılar bulunurken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı artık bu yapıların denetlenmesi konusunda yeni kararlar aldı. 
3 Yılda Bir Rutin Denetleme Yapılacak 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından alınan yeni kararlar çerçevesinde kayadan oyma doğal yapılar içerisine yapılan otel, müze, restoran, düğün salonu ya da depo gibi yapıların kullanımı için uygulanacak yeni kuralları duyurdu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bunun için yeni bir yönetmelik yayımlarken bu yönetmelikle beraber Türkiye’de de bir ilke imza atıldı. Yeni yönetmelik kapsamında artık bu tip yerlerde bulunan yapılar bakanlık tarafından rutin bir şekilde 3 yılda bir denetlenecek. 
Onarım ve Tadilatlar Düzenli Olarak Kontrol Edilecek 
Kayadan Oyma Yapıların Tasarım, Hesap ve Yapım Esaslarına Dair Yönetmelik ile beraber özellikle de Ürgüp, Kapadokya ve Göreme bölgelerinde ağırlıklı olarak yer alan bu tip yapılar yapı ruhsatı aldıklarını takip eden birinci yılın sonunda belediyeler tarafından denetlenecek. Buna ek olarak en geç 3 yılda bir olmak üzere rutin denetimlere tabi tutulacak. Bu sayede doğal deformasyona açık olan bu yapıların tadilat ve bakım işlemleri düzenli olarak takip edilmiş olacak. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.