Peşin alım sırasında indirim oranlarının yüzde 30’a kadar olması, vatandaşlar için konut alımlarını peşine çeviriyor. Ege Yapım Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, peşin para ile ev alımında 500 bin TL olan eve 150 Bin TL indirim yapılarak 350 Bin TL’ye indirildiğini belirtti. Dövizin dengesizliğiyle ve faiz oranlarıyla bir köşede kalan gayrimenkulde nakit parası olanlar için büyük bir fırsat başladı. İnşaat firmalarının nakit para ile peşin ödemede yüzde 30’a kadar indirim yapması faiz ve dövizden daha fazla getirisi olacağından, vatandaşın parasını konutlara yatıracağını gösteriyor.

500 Bin TL’lik Eve 150 BİN TL İndirim!

İnanç Kabadayı, geçtiğimiz dönemlerde peşin alımlarda konut indiriminin yüzde 15 oranında olduğunu ancak şimdi yüzde 30’a kadar çıktığını ifade etti. Ciddi bir şekilde peşin konut alımlarında bir yükselişin ve sayının arttığı söylenirken, 1Milyonluk bir konut satışında 300 bin TL’lik bir indirim olması ciddi bir avantaj olarak dile getirildi. Hesabını iyi yapan biri ve birçok firma tercihini peşin alımdan yana kullanmakta.

Alım için en uygun zaman bu zaman!

Şuan için konut alımı düşüncesi bulunan herkesin konut alması gerektiğini ve en doğru zaman olduğunu  bu zaman olduğu söylenirken, herkesin faizi ve dövizi bırakıp eve yatırım yaptığı öngörüldü. Son olarak başkanın “Trump’ı artık kimse takmıyor, döviz değil konuta yatırım yapın!” dedi. Yabancılar da ülkemizden konut yatırımına büyük önem verdiğini söyledi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz