Peşinatsız ev almak için binlerce kişi hayal kuruyor. Nakdi olmadan ev almanın en uygun zamanın şimdi olduğunu ifade eden yatırımcılar, ev almak için bazı yolları açıkladı.

Nakdi olmadan binlerce vatandaş ev sahibi olmak istiyor. Peşinatsız ev alınır mı? Birikim olmadan bir ev sahibi olmak isteyenlerin konumuzda bazı bilgiler sayesinde yüzünün güleceğini düşünüyoruz. İşte peşinatsız ev alma yolları;

Peşinat olmadan ev sahibi olma yolları

  • Peşinat kısmını ödemek için ihtiyaç kredisi kullanmak
  • Projelerin peşinat fırsatlarından faydalanmak
  • İpotek göstererek kredi kullanmak.

Peşinat kısmı için ihtiyaç kredisi

Eğer peşinatınız yoksa üzülmeyin. Konut kredisinin yüzde 20‘lik peşinatını karşılamanız için ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Hatta başka bir yakınınızın adına da kredi çekerek bankalardan peşinatı karşılayabilirsiniz. Ancak bilmeniz gereken ise ihtiyaç kredisinin devavantajı oluyor. Konut kredisinden fazla olması. İhtiyaç kredisi en çok 36 aya kadar kullanılmakta. Faiz oranlarının konut kredisinden daha fazla olması ve ihtiyaç kredisinin KKDF ve BSMV vergilerinden muaf olmamasından dolayı ödeme yükselmekte.

Projelerin peşinat fırsatlarından faydalanmak

Toplu konut projeleriyle beraber lüks konut projelerinin firmalarınca vatandaşların dikkatini çekmek adına 0 ve yüzde 5 gibi peşinat tutarları gibi bazı fırsatları sunabiliyorlar. Kampanyalarda görülen yüzde 20’lik peşinat kısmından eksik olan tutar ise taksitler halinde satıcı firmaya ödenebiliyor.

İpotek göstererek kredi kullanmak

Ev alırken ayrıca peşinat tutarı kısmında ipotek göstermek mümkün. İhtiyaç kredisi kullanmanın bir benzeri olan ipotek göstermeyle kredi tutarı ve onay alma ihtimali daha yüksek çıkıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz