Peşinatsız Ev Kredisi Alınır mı?

 

Konut kredisi yöntemi ile ev sahibi olmak oldukça yaygın hale gelmiş olup, genellikle ev sahibi olmak isteyen kişiler ev fiyatlarının yüksek olması nedeni ile kira ödemek yerine kredilerinin tutarlarını ödeyerek ev sahibi olmayı hedeflemektedir. Ev sahibi olmak için konut kredisinden yararlanmak isteyen kişiler araştırdıkları konular arasında peşinatsız ev kredisi yer alırken, bankalar belli bir yüzdenin peşin vermesi durumunda konut kredisi vermektedir. Bunun için peşinatsız ev kredisi veren bankalar ev sahibi olmak isteyen kişiler tarafından araştırılmaktadır.

Peşinatsız Ev Kredisi Nasıl Alınır?

 

Konut kredisinden yararlanmak isteyen kişiler maalesef ki ev sahibi olmak için evin belli bir yüzdesini peşin kalanını kredi yöntemi ile yararlanabilmektedir. 18 Aralık 2010 tarihi itibari gelen yasa neticesi 1 Ocak 2011 tarihi ile uygulamaya girmiş olup, konut kredisi yöntemi ile ev satın almak isteyen kişiler evin yüzde 25’lik kısmını peşin vermesi gerekmektedir. Buna göre bankalar ev bedelinin yüzde 75’ini karşılamaktadır.

Tabi ki peşinatsız ev kredisi kullanmak için bazı yöntemler de bulunmaktadır. Bu durumu gerçekleştiren bankalar bulunmakta olup, özellikle ekspertiz bedelinin tamamına kredi imkanı sunmaktadır. Aynı zaman da ev satın alırken kendi eviniz dışında 3. Bir şahsa ait evi de ipotek etmeniz durumunda evin yüzde 100’üne kredi imkanı sunulmaktadır. Evin tamamına kredi veren banklar ise aslında anlaşmanıza bağlıdır.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz