Baharın gelmesiyle beraber havalar ısınmaya başlandı. Sizlerinde evinin önünde bir bahçe bulunuyorsa, mart ve nisan aylarında bahçelerinizle ilgilenmeniz gerekebilir. Peyzaj önerileri için size bazı fikirler sunacağız.

Güneşin yavaş yavaş kendini göstermesi ve toprağa yeni bitkilerin ekilme zamanı geliyor. Gübrelemek için sayılı günler kaldı. Eğer bahçeniz için dekorasyon fikirleri düşünüyorsanız, peyzaj mimarından yada kendinizde tasarım yapabilirsiniz. İşte sizlere yeni ve güzel peyzaj önerilerimizi derledik.

Bütçe

Bahçe dekorasyonuna başlamadan önce mutlaka bütçenizi belirleyin. Ufak dokunuşlar ve bazı malzemeler kullanarak peyzaj yapabilirsiniz. Yada pahalı malzemelerle de dekorasyon yapmanız mümkün.

Oturma Alanınızı Belirleyin

Bir bahçeniz varsa eğer, bahar ve yaz aylarında oturmak isteyeceksiniz. Bu bakımdan ilk olarak bir oturma alanı kendinize belirleyin. Oturma alanında yer alacak masanın kaç kişilik olacağı ve oturma grubuna ihtiyacın olup olmadığını kendinize sorun.

Peyzaj Fikirleri

Son zamanlarda en fazla dikkat çeken malzemeler; eşya taşımak için kullanılan ahşap palet kasalar oluyor. Farklı renklerde boyayabileceğiniz bu kasalar ile masa ve oturma grubu yapabilirsiniz. Üzerlerine uygun olan renkler ile minderler sizlere rahat oturma konusunda yardımcı olacak. Ayrıca bu paletleri duvarlara monte edebilir ve içlerinden sarkan bitkiler ile muhteşem bir görüntü sunabilirsiniz.

Bunların yanı sıra beton bloklar ile bahçenize barbekü yapmanız mümkün. Uygun bir şekilde yerleştirdiğiniz bloklar üzerine ızgara telini koyun ve inanılmaz bir barbekü elde edin. Hepsi bu kadar…

El arabasını ise saksıya dönüştürebilirsiniz. İçine ekilecek rengarenk çiçeklerle güzel bir cennet bahçesi oluşturabilirsiniz. Araba lastikleri ile saksı oluşturabilirsiniz. Hatta maydonoz gibi kökü olmayan bitkileri önerebiliriz.

İyi bir peyzaj uzman bir ekipten geçebileceğini unutmayın. Peyzaja ihtiyacınız mı var?

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz