Piyasada Çok Sayıda Sahte Emlakçı Var

Emlakçılar Birliği Başkanı Hasan Sungur yaptığı bir açıklamada piyasada çok sayıda sahte Gayrimenkul danışmanlarının olduğunu, Emlak sektörü içerisinde ileride doğabilecek mağduriyetlerin olabileceğini söyleyerek sitemde bulundu.

Mevcut Yasa Kadük!

Kıbrıs Türk Emlakçılar Birlik ( KTEB ) Başkanı Hasan Sungur, emlakçılık sektöründeki yasaların kadük olduğunu belirterek yeni yasanın çıkmasını beklediklerini ancak yeni yasanın da savcılıkta tıkanıp kaldığını hala bir sonuç alınamadığını belirterek ileride gayrimenkul sektöründen doğabilecek tehditlere adım adım yaklaştığının altını çizdi.

Emlakçılar Arap ve Rus Müşterilere Yöneldi

Türk Lirasının Döviz karşısında hızlı bir şekilde eridiğini anlatan Sungur, KKTC vatandaşlarının döviz ile gayrimenkul almayacaklarını belirterek emlakçıların ağırlıklı olarak Arap ve Rus müşterilere yönelik çalışmalar yaptığına değindi. Hükümetin aldığı karar neticesinde yabancıların bu topraklar üzerinde birden fazla gayrimenkul satın alabileceklerini hatırlattı.

Yabancı müşterilerin gayrimenkul alanında satış işlemlerinin hızlandığını belirterek yasa dışı emlakçıların Rus ve Arap müşterilere kağıt üzerinde mülk satışlarının gerçekleştirdiğini söyleyerek kayıt dışı emlakçıların çoğalmasından yakındı.

Dolandırıcılığın Başındayız

‘’ Yerli halkın Türk Lirası üzerinden maaş aldığını belirterek döviz ile mülk sahibi olamayacaklarını anladıkları için gayrimenkul yatırımına sıcak bakmadıklarından dolayı Ruslar ve Araplar Gayrimenkul yatırımı için gerekli adımları atıyor. Zira çok ciddi bir dolandırıcılığın başlangıcındayız ‘’ dedi.

Paraları Toplayıp Kaybolacaklar

Ülkede emlak yasalarından doğan boşluklardan faydalanacak olan sahte emlakçılar Arap ve Rus müşterilerden paraları alarak ortadan kaybolacaklar diyerek sitemini dile getirdi. Daha önce yaşanılan bir sorun yine tekrarlanacak. Kendi vatandaşlarına bu şekilde yapanların Rus ve Araplara da yapacakları özellikle de Arapların peşin ödeme yapacaklarını belirterek çok ciddi bir tehlikeyle karşı karşıya olduğumuzu söyledi.

 

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz