3 Yeni Gayrimenkul Yatırım Fonu

29 Kasım itibariyle Borsa İstanbul’da üç yeni gayrimenkul yatırım fonu katılma belgesi iş görmeye başlayacak. Albaraka Gayrimenkul Portföy Yönetimi A.Ş’nin kurucusu olduğu Batışehir Gayrimenkul Yatırım Fonu, One Tower Gayrimenkul Yatırım Fonu ve Dükkan Gayrimenkul Yatırım Fonu’nun katılma belgeleri kota alındı.

Fiyat Sonraki Günlerde Belirlenecek

Albaraka Gayrimenkul Portföy Yönetimi A.Ş’nin kurucusu olduğu Batışehir Gayrimenkul Yatırım Fonu, One Tower Gayrimenkul Yatırım Fonu ve Dükkan Gayrimenkul Yatırım Fonu’nun kodları sırası ile ALBTS.F1, ALONE.F1 ve ALDUK.F1 olacak. Gayrimenkul yatırım fonları, Nitelikli Yatırımcı İşlem Pazarında D grubunda işlem görecek olup, paylar borsada işlem görmeye başlamadan önce kurucu ya da ilgili portföy yönetim şirketi tarafınca belirlenecek olan KAP’ta duyurulan son fon pay birim değeri borsada ilk işlem gününde baz fiyat olarak alınacak. Daha sonraki günlerde fiyat, piyasada geçerli olan yöntem ile belirlenecek.

Türkiye’nin ilk gayrimenkul sertifikası olan ve 7 Nisan tarihinde işlem görmeye başlayan “Park Mavera 3” ise tek sertifika olarak işlem görmeye devam ediyor. SPK Başkanı Vahdettin Ertaş, gayrimenkul sertifikalarına işlerlik kazandıracak düzenlemeler ile ilgili çalışmaların yapıldığını belirten açıklamalarda bulunmuştu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz